Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Bilans Dnia

Ewa Białecka: mam szacunek dla wszystkich ludzi

poniedziałek, 09 września 2019 15:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mam szacunek dla każdego człowieka, ale głęboko mnie ranią happeningi obrażające Boga - powiedziała Ewa Białecka, która będzie ubiegała się o mandat posła w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych w okręgu radomskim.

Ewa Białecka pytana o stosunek do ideologii gender, czy ostatnich happeningów organizowanych przez środowiska LGBT powiedziała, że traktuje ludzi z szacunkiem i kulturą. - Mam w sobie głęboki szacunek dla każdej istoty ludzkiej, jako dzieło Boga. Mój sprzeciw budzi natomiast ideologia ruchów LGBT i gender, wpuszczanie na zajęcia pozalekcyjne instruktorów gender, gdzie pod płaszczem tolerancji niszczy się to, co dobre i święte – powiedziała kandydatka na posła.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o rozwoju Mazowsza. - Większość środków trafia do Warszawy, czasem do Płocka, a do Radomia i innych miast regionu trafiają pozostałości. To niesprawiedliwe – powiedziała radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Ewa Białecka odniosła się przy okazji utworzenia nowego województwa mazowieckiego. Na jego bazie mogłoby powstać województwo warszawskie. - To rozwiązanie byłoby korzystne głównie dla Radomia, Płocka, Siedlec i Ostrołęki i mniejszych miejscowości – stwierdziła gość Bilansu Dnia.

Ewa Białecka, która jest skarbnikiem Starostwa Powiatowego w Przysusze powiedziała, że wydatki budżetu państwa w 2020 roku na cele społeczne mają być ponad trzy i półkrotnie wyższe niż w 2014 roku. - Z nowej piątki PiS skorzystają wszyscy Polacy. To będą rodziny, emeryci i młodzi ludzie. Jestem dumna ze swojego rządu, że jako pierwszy w historii wolnej Polski po 1989 roku objął wsparciem ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują – powiedziała główna księgowa starostwa powiatowego.

Dodała, że jest przeciwnikiem wprowadzenie euro w Polsce. - Nie jesteśmy gotowi na ten krok. Dzisiaj złotówka jest narzędziem idealnym do kreowania własnej polityki ekonomicznej. Przykład Litwy czy Słowacji pokazuje, że wprowadzenie strefy euro w tych krajkach było błędem. Dzisiaj to mieszkańcy tych państw robią zakupy u nas. Złotówka lepiej dba o dobrobyt Polaków – powiedziała Ewa Białecka, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

Ewa Białecka ma 48 lat. Jest ekonomistą, prawnikiem oraz skarbnikiem starostwa powiatowego w Przysusze. Pośród swoich zasług wymienia, że powiat został - po raz kolejny - wyróżniony tytułem najlepiej zarządzającym funduszami publicznymi powiatem w Polsce i największym dochodzie per capita na podstawie danych GUS i Ministerstwa Finansów. Podczas wyborów do Sejmu w 2015 roku zdobyła ponad 4 tys. głosów a do Sejmiku Województwa Mazowiekciego - 12 tys. głosów.

Zapraszamy do nas: