Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

WYBORY 2019

Frysztak: Jest odwołanie w sprawie RCS

poniedziałek, 16 września 2019 17:00 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jeden z oferentów, który starał się dokończyć budowę radomskiego Centrum Sportu, złożył odwołanie od decyzji komisji przetargowej. Oznacza to, że proces inwestycyjny znów się opóźni. Poinformował nas o tym Konrad Frysztak, który był gościem Bilansu Dnia.

Przypomnijmy, że przetarg na dokończenie budowy hali sportowej i stadionu przy ulicy Struga wygrała firma Erekta (67 mln i 5 lat gwarancji). Przegraną w tym przetargu ofertę wartą 82 miliony złotych złożyła firma Betonox Construction Sopot Spółka Akcyjna, dając przy tym 3 lata gwarancji.

- To był duży przetarg europejski i oferenci mieli możliwość odwołania się do Krajowej Izby Odwoławczej, która ma 15 dni na rozstrzygnięcie tego sporu. MOSiR wykorzysta wszelkie środki, by przekonać, że ta decyzja była prawidłowa - powiedział Konrad Frysztak.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o utworzeniu nowego województwa mazowieckiego, ale już bez Warszawy i okolicznych powiatów. - Ale muszą być spełnione dwa warunki. Radom musi być stolicą takiego województwa, a po drugie, czekam na projekt ustawy. Wówczas możemy dalej o tym rozmawiać - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

Co dalej z lokalizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Żelaznej w Radomiu? - Dzisiaj nikt nie chce takiej inwestycji blisko domu. Ja to rozumiem, ale musimy taki drugi punkt stworzyć dla południowej części miasta. Mamy wybór - śmieci na łąkach albo w takim punkcie. PSZOK to nie wysypisko śmieci - powiedział gość Bilansu Dnia.

Osiem firm jest zainteresowanych budową układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej. - Cieszę się, że to zadania wesprze marszałek województwa mazowieckiego. Musi powstać dobry układ komunikacyjny. Niebawem zostanie wybrany wykonawca i przystąpimy do prac budowlanych - powiedział wiceprezydent miasta. Koszt inwestycji to ok. 8 mln złotych.

Z Konradem Frysztakiem, wiceprezydentem miasta rozmawiał Radosław Mizera: