Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Audycje Radiowe

Z Drzewicą poczuj pasję do sportu

środa, 25 września 2019 16:59 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O planowanych inwestycjach drogowych, termomodernizacji szkoły oraz cyklu imprez sportowych mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski.

Poznaliśmy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. W gronie zwycięskich projektów znalazło się zadanie pn. „Drzewica - poczuj pasję do Sportu”. – Projekt otrzymał 1376 głosów. Cieszymy się, że udało się namówić mieszkańców powiatu do głosowania na nasz pomysł – mówił Janusz Reszelewski. Jak wyjaśnił, realizacja projektu będzie polegała na organizacji cyklu imprez sportowych, rekreacyjnych zarówno na zalewie, torze kajakowym, jak i na rzece.

Burmistrz Drzewicy mówił także o realizacji zadań w ramach grantów sołeckich przyznanych z budżetu samorządu województwa łódzkiego. Powiedział również o dofinansowaniu, jakie otrzymała gmina w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – Zrealizujemy dwa zadania drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsze to przebudowa ulicy Stawowej w Drzewicy. Drugie to przebudowa drogi gminnej w kierunku PKP Idzikowice – wyjaśniał Janusz Reszelewski. Łącznie na realizację tych zadań samorząd pozyskał blisko 800 tys. zł.

Burmistrz wspomniał także o planach termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Drzewicy oraz o kończącej się realizacji projektu polegającego na wymianie kotłów węglowych na te bardziej ekologiczne. Skorzystało z niego 158 rodzin.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: