Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Audycje Radiowe

Ks. Kucharski o pasjach bp. Adama Odzimka

poniedziałek, 07 października 2019 14:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Tak po ludzku, trochę jest przykro, ale to nie koniec posługi pasterskiej w naszej diecezji - powiedział biblista ks. Jacek Kucharski, jeden z najbliższych współpracowników biskupa Adama Odzimka, który przeszedł na emeryturę. 

Papież Franciszek przyjął rezygnację z posługi biskupa pomocniczego diecezji radomskiej Adama Odzimka, który osiągnął dziś wiek emerytalny 75 lat. Decyzję Nuncjatury Apostolskiej w Polsce ogłosił w południe biskup radomski Henryk Tomasik.

- Swoją osobą i zaangażowaniem pobudzał do miłości do Pisma Świętego. Taki jest obraz księdza biskupa Adama Odzimka. To nie tylko znajomość kilku języków, ale zamiłowanie do kultury i historii sztuki. Jest znawcą twórczości Jacka Malczewskiego. Ksiądz biskupa kocha nie tylko Tatry, ale Bieszczady i Białowieżę - opowiada ks. Kucharski.

Ks. Jacek Kucharski powiedział, że miłością księdza biskupa jest siatkówka. - Chodzi na mecze Czarnych Radom. Będąc biskupem często grał w siatkówkę z alumnami. Ale mało kto wie, ksiądz biskup gra w ping-ponga. Wielokrotnie musiałem uznać gorycz porażki - powiedział ks. Kucharski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: