Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Bilans Dnia

K. Frysztak: Nie spodziewałem się takiego wyniku

środa, 16 października 2019 14:01 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Ten wynik to zasługa mojej drużyny, wielu osób, które mi podpowiadało, pomagało, wspierali mnie moja żona, mój syn – mówi Konrad Frysztak poseł elekt, wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w środę 16 października.

Z Konradem Frysztakiem komentowaliśmy ostatnie wybory parlamentarne. - Nie spodziewałem się takiego wyniku, nie spodziewałem się, że taki dystans będzie dzielił mnie od obecnych posłów. To my w trójkę „ciągnęliśmy” tę listę. Mieliśmy lokomotywę, która okazała się ciuchcią. Wynik Joanny Kluzik-Rostkowskiej 19 tysięcy jest nieporównywalny jeśli chodzi o liderkę, którą była Ewa Kopacz i zdobywała blisko 40 tysięcy głosów – mówi Konrad Frysztak poseł elekt. Dodaje też, że jest otwarty na współpracę z Joanną Kluzik-Rostkowską, ale to wszystko będzie zależało, czy będzie przyjeżdżać do Radomia. - Mam nadzieję, że pani Kluzik-Rostkowska będzie pojawiać się w Radomiu i będziemy razem to dzieło opozycji tworzyć. Jeśli będzie bywać to będziemy to robić wspólnie, jeśli nie to cóż zostaję jedynym posłem opozycji w Radomiu i będę mocno reprezentował interes Radomia i radomian - przekonuje gość „Bilansu Dnia”.

Zapewnia jednocześnie, że chce współpracować z posłami PiS. Ma też nadzieję, że częściej będzie się spotykał zespół parlamentarny ziemi radomskiej.

Wśród pierwszych spraw, o które chce zabiegać poseł elekt wymienia: 100 mln zł. dla szpitala i przebudowę Amfiteatru.

A kto zastąpi Konrada Frysztaka na stanowisku wiceprezydenta Radomia? - Będę rekomendował prezydentowi Radomia konkretną osobę na to stanowisko, ale na razie tego nie zdradzę. Kto mnie zastąpi to pytanie do prezydenta Radosława Witkowskiego - przyznał Konrad Frysztak poseł elekt, wiceprezydent Radomia. Rozmawiała Magdalena Gliszczyńska

Posłowie IX kadencji Sejmu 24 października otrzymają zaświadczenia o wyborze. Dzień później takie dokumenty zostaną wręczone senatorom X kadencji. Inauguracyjne posiedzenia każdej z izb parlamentu muszą się odbyć najpóźniej 12 listopada.