Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Szkoła w Słupicy z nowoczesną pracownią

poniedziałek, 09 grudnia 2019 15:51 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W  sobotę w szkole podstawowej w Słupicy została uroczyście otwarta pracownia informatyczna. 

To pracownia już z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie będą mogli pracować na nowoczesnym sprzęcie. Inwestycja kosztowała 70 tys. zł. Zadanie dofinansował mazowiecki samorząd w kwocie 49 tys. zł. - Do nowego pomieszczenia wprowadzono nowe komputery, zainstalowano serwerownię, całe okablowanie i jeszcze, z czego bardzo się cieszymy, monitor dotykowy bardzo dobrej jakości. Do tej pory dzieci nie korzystały z tych multimediów - powiedziała w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" w Radiu Plus Radom radna Beata Bartkiewicz.Pracownię otworzyli m.in. wójt Piotr Leśnowolski i wicemarszałek Rafał Rajkowski. Tego samego dnia w słupickiej szkole odbyło się Spotkanie z Mikołajem. To ciekawe warsztaty, zabawy, ozdabianie pierników i oczywiście prezenty.

Radna Beata Bartkiewicz zaprasza jeszcze dziś na godz. 17 na warsztaty rękodzielnicze do Aleksandrowa. Będzie można wykonać piękne ozdoby świąteczne. Natomiast jutro o godz. 8 podobne warsztaty odbędą się w szkole w Słupicy. 

Z radną Beatą Bartkiewicz rozmawialiśmy także o wyjazdach dzieci i młodzieży do teatru oraz potrzebach inwestycyjnych Słupicy i Aleksandrowa.

Zapraszamy do nas: