Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Nowe otwarcie w sprawie ważnej ścieżki

poniedziałek, 13 stycznia 2020 22:58 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski zdeterminowany jest, by powstała ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż trasy Radom - Kozienice. Konkrety mają pojawić się jeszcze w tym półroczu.

Temat powraca po kilku latach. Wójt przyznał w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" w Radiu Plus Radom, że kluczowa była budowa kanalizacji. - Teraz, gdy wykonamy już wszystkie prace w pasie, w którym ma być ścieżka pieszo-rowerowa, przystępujemy do pracy - zapowiedział. Gmina ma podpisane porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. - To porozumienie jest. Ono nie do końca nas satysfakcjonuje, dlatego że MZDW chciałby, żebyśmy też zaprojektowali całą szerokość pasa drogowego. To nie wchodzi w grę, bo to są bardzo kosztowne prace. Ale wracamy do tematu. Są dwie opcje. Albo podpiszemy porozumienie z Radomiem i będziemy budowali tę ścieżkę od Siczek do Radomia albo my jako samorząd gminy zaprojektujemy i wybudujemy ścieżkę od Siczek do Bramaru wchodząc w naszą drogę gminną w Rajcu Poduchownym. Mam świadomość, że mówimy o tym bardzo długo. Te sprawy trwają zdecydowanie za długo - powiedział Piotr Leśnowolski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżce opłat za odbiór śmieci, o powrocie karetki do Jedlni-Letniska, o sygnalizacji świetlnej na krajowej dwunastce. Wójt Leśnowolski podsumował również 2019 rok.

Zapraszamy do nas: