Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021

Bilans Dnia

Cięcia nie dotkną oświaty i kultury

poniedziałek, 20 stycznia 2020 17:20 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Oświata i kultura są chronione i cięcia budżetowe ich nie dotkną - zapewnił w rozmowie „Bilans Dnia” Karol Semik wiceprezydent Radomia.

W poniedziałek, 20 stycznia z wiceprezydentem odpowiedzialnym za oświatę w mieście rozmawialiśmy m.in. o problemach z uchwaleniem budżetu Radomia, a także o akcji Zima, subwencji oświatowej oraz rankingu szkół.

Trwają przygotowania do Akcji Zima w Mieście. Z oferty szkół i placówek kultury skorzysta ponad 1000 dzieci. Na każde dziecko przewidziana jest taka sama kwota, jak w ubiegłym roku, czyli 80 zł. - mówił Karol Semik.

Jeśli chodzi o kwestię subwencji oświatowej nasz gość podkreślał, że jest to temat, który martwi duże samorządy w Polsce. - Od kilku lat około 30% dokładamy do oświaty w naszym mieście. To jest dużo. W skali całego miejskiego budżetu oświata stanowi około 40% - tłumaczy wiceprezydent Semik. Jak zapewnił zwolnień nauczycieli nie będzie, natomiast zauważył, że brakuje pedagogów jeśli chodzi o kształcenie zawodowe i przedmioty teoretyczne zawodowe. Posłuchaj całej rozmowy. Z Karolem Semikiem rozmawiała Magdalena Gliszczyńska