Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Audycje Radiowe

Dług powiatu kozienickiego spada

środa, 22 stycznia 2020 10:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jak zapowiada starosta kozienicki Andrzej Jung, na koniec roku 2020 zadłużenie powiatu będzie 600 tysięcy złotych mniejszy niż na początku.

Przychody budżetu z tytułu wolnych środków w tym roku planuje się w kwocie 600 tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone na wykup obligacji samorządowych wyemitowanych w 2012 i 2013 roku. Dzięki temu zadłużeni powiatu na koniec roku wyniesie 8,1 mln.

Budżet powiatu kozienickiego w roku 2020 jest zrównoważony. Oznacza to, że taka sama kwota znajduje się po stronie dochodów i wydatków, czyli 61 mln złotych. 

Największe źródła dochodu powiatu to: subwencja oświatowa – 20 mln, udział w podatku PIT – prawie 14 mln, a także dotacje celowe z budżetu państwa 7 mln, czy opłaty za pobyt mieszkańców w Domu Pomocy Społecznej w kwocie prawie 5 mln złotych.

W tym roku powiat kozienicki zamierza przeznaczyć 1,5 mln złotych budowę chodników w ciągu dróg powiatowych w miejscowościach: Wólka Brzózka, Wola Klasztorna, Bogucin, Ursynów, a także na przebudowę lub odbudowę mniejszych odcinków dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin powiatu kozienickiego.

Ponad 700 tysięcy zabezpieczono na trzy projekty realizowane w szpitalu w Kozienicach w tym informatyzację aptek szpitalnych, termomodernizacja budynku i budowę systemu kogeneracji. Ponadto 300 tysięcy zostało zabezpieczonych na budowę nowej siedzimy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego:

Zapraszamy do nas: