Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Bilans Dnia

Poseł Kosztowniak: niebawem rusza budowa obwodnicy Iłży

poniedziałek, 10 lutego 2020 17:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W marcu rozpocznie się budowa obwodnicy Iłży. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że droga będzie gotowa w 2022 roku. Z kolei w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie w Sejmie na temat budowy drogi krajowej S12. Rozmawialiśmy o tym z posłem Andrzejem Kosztowniakiem.

Obwodnica Iłży, znajdująca w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom–Rzeszów, ma mieć 7,2 km. Będzie omijać miasto od strony zachodniej. - Cieszą mnie zapowiedzi o rozpoczynającej się budowie obwodnicy nie tylko Iłży, ale również podobnych inwestycjach w Lipsku, Skaryszewie i Zwoleniu. Istotne ośrodki miejskie zyskają nową jakość - powiedział poseł Kosztowniak.

W najbliższy czwartek poseł Andrzej Kosztowniak organizuje w Sejmie spotkanie na temat przebudowy drogi krajowej S12. - Zachęcam gorąco, szczególnie samorządowców, do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Ja osobiście oczekuję od drogowców informacji na temat przebiegu tej trasy. Trzeba tutaj kompromisu - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Kosztowniak dodał, że po zakończeniu modernizacji kolejowej ósemki między Warszawą a Radomiem, przyjdzie czas na prace od Radomia w kierunku Kielc. - Nie chcemy podróżować do Krakowa przez tzw. CMK. Naszym celem jest, by Radom mógł na tej osi zaznaczyć swoją obecność - powiedział poseł Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: