Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

Audycje Radiowe

Kreatywne ferie w Jedlni-Letnisku

wtorek, 11 lutego 2020 15:49 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Gminny Ośrodek Kultury w Jedlni-Letnisku zaprosił dzieci na "Ferie z Pasją". Bierne siedzenie przed telewizorem zastąpią kreatywnymi warsztatami. 

 Zajęcia przeprowadzone zostaną od 17 do 21 lutego w trzech grupach po 20-25 osób. - Dzieci będą wykonywać figurki z gliny, aniołki, będą tkać bransoletki, ozdabiać metodą decoupage gipsowe obrazki, malować nitką, przygotowywać wiosenny wystrój wnętrza domu kultury. Staramy się, żeby te warsztaty były urozmaicone, a z naszych obserwacji wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się warsztaty manualne. Dzieci lubią coś wykonywać, lepić, malować. Powstają bardzo ciekawe rzeczy, których większość dzieci zabierają do domu  - powiedzała w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" zaangażowana w organizację radna Beata Bartkiewicz.

Adresatami są dzieci w wieku od 7 do 14 lat.  Z aktywności Gminnego Ośrodka Kultury zadowolony jest wójt Piotr Leśnowolski. - Przeprowadzane są wspaniałe zajęcia dla dzieci, które nie pojechałyby na ferie. Nie wszystkie dzieci jest stać, nie wyjeżdżają też z różnych innych względów. Zawsze jest taka grupa, która oczekuje jakiejś propozycji tutaj na miejscu. My też jako samorząd włączamy się w te ferie chociażby poprzez dowożenie dzieci na zajęcia. Dzięki temu nie nudzą się, nie siedzą przy komputerach, komórkach, tylko robią coś bardzo pożytecznego - zauważył wójt.

Z włodarzem gminy rozmawialiśmy także o komunikacji autobusowej oraz przyszłości budynku dworca kolejowego w Jedlni-Letnisku.