Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

Bilans Dnia

Coraz bliżej zakończenia budowy Muzeum Historii Radomia

piątek, 14 lutego 2020 11:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Placówka będzie się mieścić w dwóch zabytkowych kamienicach Gąski i Esterki. Jedną z atrakcji będzie odtworzenie w skali 1:1 "Apteka pod Białym Orłem". Prace finansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Rozmawialiśmy o tym z Adamem Duszykiem, który od 1 lutego jest pełnomocnikiem ds. tworzenia Muzeum Historii Radomia.

- W moim zakresie jest doprowadzenie do otwarcia placówki. W lipcu z placu budowy zejdzie wykonawca, a potem zacznie się proces aranżacji całego muzeum. "Apteka pod Białym Orłem" będzie jedną z perełek nowej placówki, bowiem mamy oryginalne wyposażenie apteki, która powstała w 1824 roku. Inne muzea w Polsce pokazujące farmację mogą nam pozazdrościć takich eksponatów - powiedział Adam Duszyk.

Dodaje, że będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek muzealnych w Polsce. - Zaczynamy od X wieku, a kończymy w 1945 roku. Będą ekrany dotykowe, jak też sala wirtualnej rzeczywistości. Każdy będzie mógł wejść na Bramę Krakowską i zobaczyć zamek w Radomiu i zwiedzić okolicę - opowiada Adam Duszyk w rozmowie z Radosławem Mizerą:

Zapraszamy do nas: