Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Bilans Dnia

M. Tyczyński: ponad sto zgłoszonych projektów do Budżetu Obywatelskiego

poniedziałek, 24 lutego 2020 15:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zbliża się półmetek przyjmowania wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Radomianie zgłosili dotychczas ponad sto projektów.

- To dużo, ale liczymy, że ostatecznie będzie ich kilka razy więcej. Pomysły, które już do nas trafiły są zróżnicowane, od małych lokalnych inicjatyw dotyczących np. zieleni czy wydarzeń kulturalnych po większe projekty inwestycyjne. To bardzo cieszy i pokazuje, że w Budżecie Obywatelskim każdy może znaleźć coś dla siebie. Zachęcam do zgłaszania ciekawych pomysłów. Czekamy na nie do 1 marca - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Na realizację projektów zostanie przeznaczone 6,2 mln złotych. Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 1 - 21 czerwca, a listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Wprawdzie Rada Miejska w Radomiu zdecydowała, że utwór „Alleluja” Mikołaja z Radomia, najwybitniejszego polskiego kompozytora żyjącego w XV-wieku, będzie hejnałem miasta, to jednak musimy jeszcze poczekać na jego odtwarzanie z wieży Ratusza. Trzeba zabezpieczyć środki w budżecie na zakup potrzebnego sprzetu elektronicznego. - Wydaje się, że inauguracja hejnału powinna nastąpić w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - powiedział dyrektor Tyczyński.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o targach turystycznych, które odbyły się ostatnio w Poznaniu, jak również pozycji Radomia w rankigu Klubu Jagiellońskiego. Rozmawiał Radosław Mizera: