Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Bilans Dnia

Poseł Kosztowniak: myślę, że trzeba zastosować środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez masowych

poniedziałek, 09 marca 2020 10:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jedenaście osób - to najnowszy bilans zakażeń koronawirusem w Polsce. - Unikajmy dużych skupisk ludzkich. Jak dotąd nie podjęto decyzji o odwołaniu imprez masowych. Ale myślę, że trzeba zastosować takie środki zapobiegawcze. Takie imprezy są odwoływane w zachodniej Europie – powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, który był gościem Bilansu Dnia.

Według naszego gościa Polska jest przygotowana na odparcie koronawirusa. - Ale trzeba mieść świadomość, że jesteśmy jednym z liczniejszych krajów w Europie. Z drugiej strony w ostatnim czasie ok. 100 tys. Polaków spędzało ferie we Włoszech czy Austrii – mówił polityk PiS.

Koronawirus ma już gigantyczny wpływ na światową gospodarkę. - Nie wykluczam tego, że przyjdzie czas, by odpowiedzieć na pytanie, czy cały świat powinien być zależny od jednej czy dwóch gospodarek? Czy Europa powinna postawić na produkcję na swoim kontynencie, gdyby oznaczało to wzrost kosztów i towarów? - zastanawiał się poseł Kosztowniak.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o dalszej przebudowie DK 48 w okolicach Kozienic i Lipska, czy budowie terminala na lotnisku w Radomiu. Rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: