Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

Audycje Radiowe

Higiena priorytetem w szkole

wtorek, 10 marca 2020 17:14 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Szkoła podstawowa w Wieniawie uczula w sposób szczególny uczniów, aby przestrzegali podstawowych zasad higieny. Jak na razie frekwencja w szkole nie odbiega od normy.

- W naszej szkole zostały już dużo wcześniej opracowane i wdrożone procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych, w tym m.in. procedura postępowania w przypadku zagrożenia chorobą zakaźną. W szkole wdrożyliśmy również działania profilaktyczne na podstawie rekomendacji ministra edukacji narodowej. Rozmawialiśmy z  uczniami za pośrednictwem wychowawców odnośnie przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody, mydła oraz środków ochrony podczas kaszlu i kichania. W szkole umieściliśmy w widocznych miejscach instrukcje dotyczące mycia rąk. Zaleciliśmy uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, żeby pozostawali w domach do czasi zakończenia leczenia w przypadku objawów grypy, przeziębienia, a nawet kataru  - powiedział nam dyrektor placówki Rafał Pawlikowski.

Szkoła przestrzega zaleceń wojewody i służb sanitarnych. W tym roku nie były planowane wyjazdy zagraniczne. Taka wymiana i to z Włochami miała miejsce w ubiegłym roku.

Do szkoły uczęszcza ok. 440 uczniów. Obecnie nie ma mowy o zwiększonej absencji. Dyrektor chwali współpracę z rodzicami. - Prezentują wzorową postawę  Dzieci często myją ręce. Rodzice ze zrozumieniem podchodzą do problemu - przyznał dyrektor Pawlikowski.

Z Rafałem Pawlikowskim rozmawialiśmy także o planowanej wymianie dachu i budowie ogrodzenia szkolnego. Dyrektor powiedział nam także w jaki sposób na jego pracę wpływa utworzenie Zakładu Usług Komunalnych w gminie Wieniawa. Obecnie szkoła prowadzi nabór na przyszły rok szkolny. Dynamika naboru napawa nadzieją dyrektora Pawlikowskiego.

Zapraszamy do nas: