Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Audycje Radiowe

Wójt Jedlińska: Ograniczmy wyjazdy za granicę

czwartek, 12 marca 2020 07:56 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz zaapelował do mieszkańców za pośrednictwem Radia Plus Radom, aby zaniechali wyjazdów za granicę. Zaapelował także o ograniczenie odwiedzin w Urzędzie Gminy w Jedlińsku.

Wójt zapewnił, że gmina dostosowuje się do szybko zmieniającej się sytuacji. Działa sztab kryzysowy. Przygotowane jest miejsce kwarantanny na 80 osób. Włodarz gminy jest cały czas w kontakcie ze służbami. Kamil Dziewierz prosi o zachowanie spokoju i aby nie ulegać panice. - To jest niedobre i niczemu dobremu nie służy. Przede wszystkim zachowajmy roztropność. Musimy walczyć, by koronawirus nie przyszedł do naszej gminy. Podstawa to higienia - mycie rąk, dezynfekcja i unikanie większych skupisk ludzi. Jeżeli coś działoby się na terenie naszej gminy, niezwłocznie będę informował - powiedział wójt.

Problemem w gminie mogą być częste wyjazdy mieszkańców za granicę np. do Austrii, Niemiec. - Apeluję, by wstrzymać te wyjazdy. Słyszę, że mieszkańcy podróżują, wyjeżdżają. Dotychczasowe przypadki zweryfikowaliśmy i na szczęście nic złego się nie wydarzyło. Chcemy unikać jednak niepokojących sytuacji - zaapelował wójt gminy Jedlińsk.

Kamil Dziewierz zwraca uwagę także na bezpieczeństwo swoich pracowników. - Jeżeli ktoś nie ma naprawdę poważnych tematów, to zalecałbym nie przychodzić do urzędu. Pewne sprawy można telefonicznie lub mailowo załatwić.

Z wójtem Dziewierzem rozmawialiśmy także o gazyfikacji gminy - solectwa Jedlanka, ale też innych części gminy. Wójt powiedział nam też na jakim etapie jest inwestycja kanalizacyjna Wsola - Wielogóra.