Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

Audycje Radiowe

Przerwa w szkołach będzie dłuższa

środa, 18 marca 2020 13:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Niewykluczone, że dwutygodniowa przerwa w szkołach zostanie wydłużona - decyzja w tej sprawie będzie należeć do ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu Krzysztof Szewczyk dodaje, że sytuacja w związku z zagrożeniem koronawirusa jest na tyle dynamiczna, że dziś trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy dzieci wrócą do szkół i co z egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi. - Jeśli zagrożenie epidemiczne będzie na tyle wysokie, że dzieci i po świętach nie będą mogły wrócić do szkół, możliwe, że podstawą do ich oceny i klasyfikacji będą stopnie uzyskane w trakcie zdalnego nauczania - mówi dyrektor. Krzysztof Szewczyk przyznaje, że realizacja programu jest teraz bardzo ograniczona, a nie wszystkie dzieci mają dostęp do internetu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała dziś, że jeśli przerwa w szkołach przedłuży się do okresu po świętach, trzeba będzie przesunąć egzaminy . - Na tę chwilę czasowe zawieszenie zajęć w szkołach nie wpływa na terminy egzaminów; jeśli jednak przedłuży się do okresu poświątecznego, trzeba będzie te terminy przesunąć - mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Nauczyciele mają być w gotowości do pracy. MEN zaleca, by w czasie, gdy nie odbywają się lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.

 

Zapraszamy do nas: