Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

Bilans Dnia

Stan kryzysu jest stanem produktywnym. Trzeba tylko pozbawić go posmaku katastrofy

piątek, 20 marca 2020 17:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Gościem "Bilansu dnia" w Radiu Plus Radom był w piątek, 20 marca ks. Arkadiusz Bernat - biegły psycholog sądu biskupiego w Radomiu.

Naszego gościa zapytaliśmy o to, jak w sytuacji, kiedy kolejne komunikaty mówią o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa, nie zatracić zdrowego rozsądku w podejściu do drugiego człowieka. - Trzeba pomyśleć, że to jest sytuacja powszechna - nie dotyka tylko mnie, tylko wielu ludzi z tym się zmaga. Ograniczenie można potraktować też jako wyzwanie - by zrobić coś dobrego, coś pozytywnego. Tutaj mowa chociażby o wypełnieniu obowiązków, które przedstawiają nam służby rządowe - kwestia izolacji czy profilaktyki - mówił na antenie Radia Plus Radom ks. Arkadiusz Bernat. 

Rozmawialiśmy również o tym, jak dobrze spędzić czas w domu, nawet jeśli nie jesteśmy domatorami. Ks. Bernat radzi, by nie był to czas "przeleżany", ale produktywny, zgodny z założonym przez nas planem. 

Gość Bilansu Dnia wyjaśnił również, skąd bierze się panika pchająca nas do robienia wielkich zapasów, wypłacania pieniędzy czy wykupowania leków z aptek i hurtowni. 

Całej rozmowy wysłuchać można tutaj: 

 

Zapraszamy do nas: