Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

Bilans Dnia

Ginekologia niebawem zapełni się chorymi na koronawisusa?

czwartek, 26 marca 2020 13:27 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus
Radosław Mizera

Myślę, że najbliższe godziny, dni zdecydują o przeniesieniu oddziału zakaźnego do pawilonu ginekologiczno-położniczego – powiedział Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, który był gościem Bilansu Dnia. W szpitalu miejskim przebywa obecnie 20 pacjentów z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, 16 kolejnych oczekuje w szpitalu na wyniki przeprowadzonych testów.

Jerzy Zawodnik zastrzegł, że przeniesienie zakaźnego będzie ostateczną decyzją. - Ci, którzy mają pozytywny wynik, przebywają na oddziale zakaźnym. Oczekujący na wyniki są rozlokowani na innych oddziałach. Sytuacja jest dynamiczna. Jeśli będzie wzrost zachorowań, pawilon ginekologiczny będzie się zapełniał – powiedział Jerzy Zawodnik. Dodał, że nikt z personelu medycznego nie jest zarażony.

Jak już informowaliśmy, milion złotych przeznaczy miasto na wypłaty dodatków dla personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Wsparcie otrzymają wszyscy, którzy mają kontakt z chorymi na koronawirusa, zarówno lekarze, jak również i panie salowe – powiedział Jerzy Zawodnik.

Gość Bilansu Dnia dodał, że miejski szpital ma odpowiednią ilość sprzętu w walce z koronawirusem. - Dyrektor ds. administracyjnych stwierdziła, że „jest nieźle” pod tym względem. Ale z tyłu głowy mamy myśl, że będziemy potrzebowali tego więcej, dlatego na bieżąco dokonujemy zakupów. Cieszę się, że firmy, które chcą wesprzeć radomski szpital. Dlatego uruchomiliśmi specjalny rachunek bankowy, na który można wpłacać dobrowolne datki na walkę z koronawirusem – powiedział Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: