Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Bilans Dnia

Ks. Kowalski: życzę wszystkim empatii i sił do służenia dobru

piątek, 17 kwietnia 2020 17:16 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Święto patronalne nie będzie obchodzone, jak co roku. Była tylko okazja do podziękowań wszystkim ludziom dobrej woli, wszystkim naszym pracownikom. Dziś dziękujemy też wszystkim, którzy ufają radomskiej Caritas, wszystkim którzy nas dopingują i wspierają działania podejmowane w dobie pandemii – mówi ks. Robert Kowalski dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, który był gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 17 kwietnia.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Ta niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. To także święto patronalne – Caritas. W obecnym czasie działania Caritas Diecezji Radomskiej skupione są na walce z pandemią. Są to m.ni. prowadzone zbiórki na respiratory (udało się zebrać na sprzęt dla szpitala w Opocznie, Radomiu i Starachowicach), telefoniczne porady psychologiczne, zbiórki na profesjonalny sprzęt ochrony osobistej dla służby medycznej.

O inicjatywach i pomaganiu w dobie koronawirusa z ks. Robertem Kowalskim dyrektorem Caritas Diecezji Radomskiej rozmawiała Magdalena Gliszczyńska