Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Audycje Radiowe

Z Rafałem Rajkowskim na temat pomocy dla szpitali i wsparcia OSP

poniedziałek, 04 maj 2020 15:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Co najmniej 200 mazowieckich szkół weźmie udział w projekcie samorządu Mazowsza wspomagającym nauczanie z domów. Rozmawialiśmy o tym z Rafałem Rajkowskim, wicemarszałkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Wartość przedsięwzięcia to aż 35 mln zł, z czego 28 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o transporcie medycznym z Pekinu. - To 14 ton wyposażenia medycznego i środków ochrony. Dostawę zorganizował samorząd województwa mazowieckiego. Dzięki transportowi do mazowieckich szpitali już niebawem trafi kolejna partia maseczek, gogli czy rękawiczek. Zakup był możliwy dzięki wsparciu unijnemu - powiedział Rafał Rajkowski.

W racji obchodzonego dzisiaj św. Floriana, patrona strażaków rozmawialiśmy również o decyzji Sejmiku, który przeznaczył 3 mln zł na poprawę warunków lokalowych Ochotniczych Straż Pożarnych. Pomoc finansowa trafi do gmin i miast na wykonanie prac remontowych budynków użytkowanych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z Rafałem Rajkowskim rozmawiał Radosław Mizera: