Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Audycje Radiowe

Inwestycja, która upiększy Skaryszew

piątek, 15 maj 2020 12:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Skaryszewie powstaną bulwary wzdłuż rzeki Kobylanki. Inwestycja pochłonie ponad 2 mln złotych. Środki na ten cel pochodzą z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W ramach inwestycji powstanie prawdopodobnie chodnik wzdłuż Kobylanki (od mostu przy drodze krajowej nr 9 w kierunku stadionu). Zostaną też zamontowane ławki oraz oświetlenie. Projekt inwestycji powstanie w tym roku, a prace ruszą w 2020 roku.

- Obecnie trwają prace projektowe. Mam nadzieję, że te rozwiązania będziemy mogli pokazać mieszkańcom. Dzięki tej inwestycji rozwiążemy parę problemów miasta. Cieszyliśmy się z otwarcia ścieżki rowerowej od Radomia do Skaryszewa. A teraz zyskamy kolejne tereny rekreacyjno-sportowej. Będziemy mogli spokojnie przejechać rowerem przez miasto - powiedział burmistrz miasta Dariusz Piątek.

Dariusza Piątka martwią ostatnie decyzje radnych, którzy dokonali zmian w budżecie. - Z jednej strony postawiłem przed sobą rozwój miasta i gminy. Chcę budować m.in. salę gimnastyczną i remizę wraz ze świetlicą w Dzierzkówku. Stawimy na inwestycje tam, gdzie do tej pory nie były realizowane - powiedział burmistrz Skaryszewa.

- Nie może tak być, że wydaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji, a teraz się okaże, decyzje stracą ważność, bo projekty trafiły na półkę. To trzeba wyjaśnić. Zresztą nie można przebudować drogi gruntowej. To musi być budowa od podstaw - ocenia burmistrz Dariusz Piątek, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: