Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Oczyszczanie zalewu w Siczkach może ruszyć w tym roku

poniedziałek, 01 czerwca 2020 16:55 / Autor: Michał Kaczor
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać środki i jeszcze w tym roku przystąpimy do prac przy oczyszczaniu zalewu w Siczkach - powiedział Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko w audycji "Jedlnia-Letnisko na Fali". Z wójtem rozmawialiśmy także o ul. Porannej, zmianie na stanowisku dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Dniu Dziecka.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy m.in. o ul. Porannej i projekcie przebudowy. Przetarg na wykonanie tej inwestycji ma być ogłoszony jeszcze w czerwcu.

- Myślę, że pozwolenie na budowę, a raczej brak sprzeciwu - bo to jest inwestycja na zgłoszenie - będzie w tym tygodniu. W tym tygodniu przygotowujemy się również do ogłoszenia przetargu. W budżecie na ten rok mamy zapisane 900 tysięcy złotych - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Wójt odniósł się także do samego projektu przebudowy ul. Porannej.

- Udało się zmieścić w tym pasie, który mieliśmy do dyspozycji, dlatego, że kanał deszczowy będzie przykryty - tłumaczy wójt.

Gmina Jedlnia-Letnisko otrzymała pieniądze na zakup komputerów do nauki zdalnej w ramach programu "Zdalna Szkoła+".

- Ten sprzęt trafia do szkół i dyrektorzy rozeznają, komu jest niezbędny do prowadzenia nauki zdalnej. To funkcjonuje na zasadzie wypożyczenia. Dzieci muszą zwrócić sprzęt po zakończeniu roku. Te komputery pozostają później w placówkach oświatowych - mówi Piotr Leśnowolski.

W gminie Jedlnia-Letnisko uruchomiona została Telefoniczna Linia dla Seniora. Ma to umożliwić załatwianie spraw w urzędzie osobom starszym, które nie mogą przyjść osobiście.

- Ona ma za zadanie ułatwić seniorom kontakt z gminą. Adresy i numery telefonu dotarły już do takich osób. To pracownik będzie załatwiał sprawę u seniora, a nie senior w urzędzie gminy. To będzie dotyczyło tylko przypadków szczególnych po sprawdzeniu przez pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi wójt.

Coraz cieplejsze dni sprawiły, że wiele osób decyduje się na wypoczynek nad zalewem w Siczkach. Jeszcze w tym roku mogą ruszyć prace przy oczyszczaniu zbiornika.

- W dalszym ciągu czynimy starania, żeby pozyskać środki, bo sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć takiej inwestycji. To inwestycja, która będzie kosztowała kilka milionów złotych. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać środki i jeszcze w tym roku przystąpimy do prac przy oczyszczaniu zalewu w Siczkach - mówi.

Wójt Piotr Leśnowolski ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się zakończyć inwestycję.

Dziś 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. Zapytaliśmy wójta, jakim był dzieckiem.

- Podobno byłem bardzo grzeczny i ułożony. Byłem dzieckiem, z którym nie było żadnych problemów. Teraz może niektórzy mają problemy z wójtem, ale kiedy byłem dzieckiem, byłem bardzo spokojny - powiedział wójt.

Zapraszamy do nas: