Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Bilans Dnia

Robert Telus: 40 milionów dla kół gospodyń

poniedziałek, 01 czerwca 2020 17:17 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Mam nadzieję, że Polacy nauczyli się żyć z koronawirusem – mówił w Bilansie Dnia opoczyński poseł Robert Telus. Wyjaśnił również, ile pieniędzy rząd przeznaczy w tym roku na wsparcie kół gospodyń wiejskich.

Rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki. W jego wyniku m.in. poluzowane zostały obostrzenia dotyczące zakładania maseczek ochronnych. Teraz nie musimy ich już nosić w przestrzeni otwartej. Rządzący zdecydowali się na poluzowanie obostrzeń, mimo że w kraju każdej doby przybywa kilkaset nowych zakażeń koronawirusem. – Mam nadzieję, że Polacy nauczyli się żyć z koronawirusem – mówił w Bilansie Dnia poseł Robert Telus i przekonywał, że nie jest za wcześnie na luzowanie obostrzeń. – I tak ludzie wiedzą, że muszą uważać. I tak ludzie więcej się dezynfekują, dbają o to. Ludzie sami się pilnują – wyjaśniał Robert Telus i tłumaczył, że dlatego obostrzenia w postaci kar nie są już potrzebne. Ale środki ostrożności nadal powinniśmy zachowywać.

Robert Telus mówił również o wsparciu, z jakiego w tym roku będą mogły skorzystać koła gospodyń wiejskich. Poseł przypomniał, że w 2018 roku do kół trafiło 16 mln zł, w 2019 była to już kwota 29 mln, a w tym 40 mln zł. Każde koło w zależności od wielkości może liczyć na pieniądze od 3 do 5 tys. zł. Państwowe wsparcie działalności kół było możliwe dzięki nowelizacji ustawy, której jednym z prowadzących był Robert Telus. – Zachęcam wszystkie koła do sięgania po te środki – mówił parlamentarzysta. Jak wyjaśnił, podobnie jak w poprzednich latach wnioski o wsparcie przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem:

Zapraszamy do nas: