Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Bilans Dnia

Dariusz Piątek: samorząd Skaryszewa będzie wspierać budowę obwodnicy

wtorek, 09 czerwca 2020 17:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rusza przetarg na zaprojektowanie 6-kilometrowej obwodnicy Skaryszewa. Burmistrz miasta Dariusz Piątek uczestniczył w dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

- Podstawowym celem budowy obwodnicy będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego. To wyczekiwana inwestycja, bowiem 15 tys. samochód w ciągu doby mija nasze miasto - powiedział burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek, który był gościem Bilansu Dnia.

Do strażaków ochotników z jednostek OSP na terenie gminy Skaryszew dostarczono odzież ochronną, hełmy z przyłbicami, gogle, maseczki czy kombinezony jednorazowe. - Ten szczególnie potrzebny, w dobie panującej pandemii sprzęt o wartości ponad 40 tys. złotych przekazany został przez wicemarszałka województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego. Wyposażenie otrzymały jednostki OSP Skaryszew, OSP Maków i OSP Odechów, włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - poinformował burmistrz Piątek.

W Skaryszewie uruchomiony zostanie po Bożym Ciele mobilny punkt pobrań wymazów niezbędnych do przeprowadzenia badań na obecność COVID–19. Badaniu poddawani będą cudzoziemcy podejmujący pracę sezonową u przedsiębiorców i rolników z regionu radomskiego ze skierowaniem z KRUS lub Urzędu Pracy. - Ale nie tylko, bowiem będziemy chcieli przebadać nauczycieli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - powiedział Dariusz Piątek. Punkt pobrań to inicjatywa Starosty Radomskiego, Wojska Obrony Terytorialnej w porozumieniu z Gminą Skaryszew. Punkt pobrań działał będzie raz w tygodniu, a badania będą wykonywane bez wysiadania z samochodu. Następnie wymazy będą przewożone do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu i tam będzie przeprowadzana dalsza diagnostyka.

Z burmistrzem Skaryszewa Dariuszem Piątkiem rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: