Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc w ARiMR

środa, 10 czerwca 2020 14:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. Nabór wniosków potrwa do 30 września 2020 roku. Tegoroczna pula środków wynosi 40 mln zł.

Kamil Skrzyniarz, zastępca kierownika biura powiatowego ARiMR w Radomiu informuje, wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków danego koła i wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Koła gospodyń wiejskich, które chcą działać w oparciu o ustawę nadającą im osobowość prawną, umożliwiającą prowadzenie działalności gospodarczej i dostęp do państwowych dotacji, mogą powstawać nie tylko na wsiach. Mogą one być tworzone również w miastach liczących do 5 tys. mieszkańców, a także na terenie sołectw położonych w granicach miast.

Z Kamilem Skrzyniarzem, zastępcą kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: