Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko: Zamknięte place zabaw i siłownie zewnętrzne

poniedziałek, 15 czerwca 2020 16:55 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

W gminie Jedlnia-Letnisko zostały zamknięte place zabaw i siłownie zewnętrzne. - Obserwujemy tłumy ludzi niestosujących się do przepisów i obostrzeń. Również na placach zabaw, a tutaj utrzymanie reżimu sanitarnego jest bardzo trudne - powiedział wójt Piotr Leśnowolski w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy z wójtem Piotrem Leśnowolskim m.in. o sytuacji nad zalewem w Siczkach. Pogodne i ciepłe dni sprawiły, że pojawiły się tam tłumy ludzi, którzy nie stosowali się do przepisów sanitarnych.

- Obserwujemy tłumy ludzi niestosujących się do przepisów i obostrzeń, które nas obowiązują. Również obserwujemy to na placach zabaw, a tutaj utrzymanie reżimu sanitarnego jest bardzo trudne. Trzeba pamiętać, że do Jedlni przyjeżdżają rodziny z dziećmi nie tylko z Jedlni, ale też z Radomia, Pionek czy Kozienic - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

Wójt rozważa wprowadzenie komunikatów głosowych, które mają przypominać o reżimie sanitarnym.

28 czerwca odbędzie się I tura wyborów prezydenckich. Wójt Leśnowolski zapewnia, że w gminie nie ma problemów ze skompletowaniem składów komisji wyborczych, a do głosowania korespondencyjnego jest niewielu chętnych.

- Składy komisji są pełne. Przygotowujemy się zgodnie z wytycznymi - mówi.

W Jedlni-Letnisku lokale mają być dodatkowo zabezpieczone. W każdym z nich będzie wejście i wyjście.

- Podjąłem decyzję, żeby wszystkie lokale miały wejście i wyjście, żeby droga nie krzyżowała się. Będzie wejście, pobranie karty, włożenie do urny i wyjściem wyborca opuści lokal - tłumaczy wójt.

Gmina rozpisała już przetarg na budowę chodnika przy ul. Porannej. To inwestycja, na którą czeka wielu mieszkańców.

- Chciałbym - i taki termin zapiszemy w przetargu - żeby ta inwestycja była ukończona do 20 maja przyszłego roku. Taki termin zakreślamy ze względu na uroczystości, jakie mają odbyć się w parafii na Sadkowie związane z 30. rocznicą pobytu Ojca Świętego na Sadkowie - mówi Piotr Leśnowolski.

Wciąż nie wiadomo, kiedy pojedziemy bezpiecznie rowerem z Radomia do Jedlni-Letniska. Ścieżka jest położona na niewielkim odcinku, a pozostałą część stanowi szutrowe pobocze.

- Rozmawiamy ciągle na ten temat, bo ta inwestycja jest przy drodze wojewódzkiej. Przypomnę, że jeden odcinek mamy zaprojektowany - od strony Kozienic do Jedlni. Pozostaje odcinek od Siczek do Radomia. Jestem po kilku spotkaniach z władzami miasta. Mam nadzieję, że wreszcie ta inwestycja ruszy. Jest już koncepcja, więc mamy zarys - mówi wójt.

Z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy także o budowie kanalizacji w gminie Jedlnia-Letnisko, a także zakończeniu roku szkolnego.