Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Audycje Radiowe

Czyste powietrze - zdrowy wybór!

czwartek, 18 czerwca 2020 16:22 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Ponad 100 zawartych porozumień z gminami i ponad 15 tys. złożonych wniosków na łączną kwotę 301 mln złotych - tak przedstawiają się dotychczasowe efekty realizacji programu "Czyste Powietrze" w województwie mazowieckim. Rozmawialiśmy o tym z Markiem Ryszką, prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Od 15 maja nabór wniosków w ramach "Czystego Powietrza" odbywa się na nowych zasadach: krótszy czas rozpatrywania wniosków, integracja z programem "Mój Prąd", wysokość dotacji powiązana z efektem energetycznym czy możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych i zakończonych.

- Głównym celem programu "Czyste Powietrze" jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych - powiedział Marek Ryszka, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na wymianę, zakup i montaż źródeł ciepła, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy na stolarkę drzwiową i okienną.

Z Markiem Ryszką, prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozmawiał Radosław Mizera:

Więcej na temat warunków otrzymania dotacji w ramach programu Czyste Powietrze przeczytacie TU: