Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Można składać wnioski do programu Czyste Powietrze

wtorek, 23 czerwca 2020 14:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce są spaliny emitowane przez kotły i piece na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Dzięki programowi "Czyste Powietrze" ma poprawić się jego jakość. Rozmawialiśmy o tym z Magdaleną Dąbrzał, dyrektorem Wydziału Ochrony Powietrza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program jest skierowany dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie można uzyskać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Z Magdaleną Dąbrzał, dyrektorem Wydziału Ochrony Powietrza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozmawiał Radosław Mizera. W drugiej części audycji głos zabrał Marek Ryszka, prezes WFOŚ w Warszawie:

Zapraszamy do nas: