Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Kto nie bierze udziału w wyborach, nie powinien narzekać na władzę

czwartek, 02 lipca 2020 17:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Nie planowałem żadnych zakupów na zachętę do udziału w wyborach. Uważam, że przy odpowiedniej informacji na temat głosowania społeczeństwo zrozumie i skorzysta z prawa wyborczego. Nie dla nagród, ale dla siebie - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na fali" wójt Piotr Leśnowolski. 

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na fali" z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy m.in. o dofinansowaniach, które zasiliły budżet gminy, a przeznaczone będą m.in na budowę kanalizacji, doposażenie szkół czy aktywizację sołectw. 

Z wójtem Leśnowoskim rozmawialiśmy również o środowej sesji absolutoryjnej. - Chyba wszyscy są przekonani, że gmina jest prowadzona w sposób profesjonalny, finanse są bezpieczne. dodatkowo - ogromne środki przeznaczamy na inwestycje. Są one kosztowne, ale też poprawiają jakość życia w gminie. Cieszę się, że jest jednomyślność w radzie, a w sprawach ważnych dla gminy radni potrafią się wznieść się ponad podziały polityczne i dostrzec to, co jest dobre w naszej gminie - mówił na antenie Radia Plus Radom Piotr Leśnowolski.

Wójta Piotra Leśnowolskiego zapytaliśmy również o frekwencję podczas I tury wyborów prezydenckich i zapatrywania na II turę. - Mam nadzieje, że w drugiej turze jeszcze więcej osób zdecyduje się wziąć udział w wyborach. Jesteśmy dobrze przygotowani, mieszkańcy czekają w kolejce przed wejściem do lokalu wyborczego, ruch odbywa się jednokierunkowo - zapewnia Piotr Leśnowolski i dodaje: - Nie planowałem żadnych zakupów na zachętę do udziału w wyborach. Uważam, że przy odpowiedniej informacji na temat głosowania społeczeństwo zrozumie i skorzysta z prawa wyborczego. Nie dla nagród, ale dla siebie. 

Piotr Leśnowolski zdradził nam również swoje plany na tegoroczny urlop. 

Całości audycji wysłuchać można tutaj: 

Zapraszamy do nas: