Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

Audycje Radiowe

Zadbaj o klimatyzację, zadbaj o swoje zdrowie!

piątek, 03 lipca 2020 13:07 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. pixabay.com
Magdalena Gliszczyńska

Samochodowa klimatyzacja latem – to technologia, z której często i chętnie korzystamy. Zwłaszcza, kiedy dopadają nas ponad 30-sto stopniowe upały. Wiele osób wciąż jednak zapomina o ważnych zasadach dotyczących użytkowania klimatyzacji. Złe stosowanie może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Mimo, że klimatyzacja to już standard, wielu właścicieli samochodów bagatelizuje problem serwisowania układu klimatyzacji. Nieświadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą wdychanie zanieczyszczeń to duży błąd. Lista chorób, które może wywołać nieumiejętne korzystanie z klimatyzacji jest całkiem spora. Najczęściej prowadzi do zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych – mówi dr Bogusława Wojakowska pediatra z Radomia

Jeśli klimatyzacja nie będzie serwisowana, odgrzybiana może to nie tylko wywołać zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych, ale także grypę, równego rodzaju alergie, czy grzybicę.

Klimatyzacja w samochodzie w upalne dni daje ochłodzenie i jest jednym z dobrodziejstw technologicznych. Dzięki niej możemy cieszyć się optymalną temperaturą, szczególnie kiedy dużo czasu spędzamy jadąc samochodem. Wakacje temu oczywiście sprzyjają. Tym bardziej teraz, gdy większość zrezygnuje z lotu samolotem i na urlop wybierze się samochodem.

Artur Sarnacki właściciel serwisu samochodowego w Radomiu również przyznaje, że wciąż wielu kierowców i właścicieli samochodów nie dba i nie pamięta o serwisowaniu klimatyzacji.

Pamiętajmy o jednym – to nie klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia, tylko nieumiejętne z niej korzystanie. Nie wystarczy mieć klimatyzację, lecz także o nią odpowiednio dbać i odpowiednio jej używać. W przeciwnym razie może zaszkodzić.