Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Audycje Radiowe

Finanse gminy Jedlińsk nie ucierpiały znacząco na pandemii

środa, 08 lipca 2020 17:00 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JWieczorek/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Ostatnie miesiące odbiły się na finansach większości samorządów. Pandemia koronawirusa spowodowała konieczność wprowadzenia korekt w wielu budżetach i wstrzymaniu niektórych zadań. W gminie Jedlińsk udało się jednak uniknąć zmian w planach inwestycyjnych. Wręcz przeciwnie. Gmina dzieli pieniądze na infrastrukturę drogową, modernizuje szkoły i buduje obiekty sportowo-rekreacyjne we Wsoli i Starych Zawadach.

Wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz, który był gościem audycji „Gmina Jedlińśk na Fali” zdradził też plany na najbliższą przyszłość. Wśród nich są m.in. wymiana oświetlenia na ledowe, budowa ciągu pieszo-rowerowego Jedlińsk-Wsola wraz z kładką nad rzeką Radomką czy gazyfikacja Jedlanki.

Pokaźnym zastrzykiem finansowym będzie z pewnością promesa inwestycyjna w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych przekazana dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz 1,3 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Gość Radia Plus Radom odniósł się także do czerwcowych opadów deszczu, które nie oszczędziły też i gminy Jedlińsk. Straty ponieśli nie tylko rolnicy, ale także sadownicy i producenci papryki. Na pomoc mogą liczyć również mieszkańcy podtopionych domów. W gminie powołana już została komisja, która zajmuje się szacowaniem strat w rolnictwie, a niebawem powołana zostanie kolejna - do szacowania strat w domach jednorodzinnych. - Rolnicy, których uprawy zostały uszkodzone mogą składać wnioski o oszacowanie powstałych szkód, ich termin mija 10 lipca - mówi wójt gminy.

Poniżej rozmowa z wójtem gminy Jedlińsk Kamilem Dziewierzem: