Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Audycje Radiowe

Gmina Wieniawa szacuje straty, ale również odbiera promesy

wtorek, 14 lipca 2020 17:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Najpierw kwietniowe przymrozki, potem czerwcowe ulewy - gmina Wieniawa szacuje straty. Woda zalała gospodarstwa w Zawadach - w wyniku opadów deszczu z koryta wystąpiła też rzeka Jabłonica. Między innymi o tym rozmawialiśmy z wójtem Krzysztofem Sobczakiem w audycji Radia Plus Radom "Gmina Wieniawa na fali". 

Gość audycji "Gmina Wieniawa na Fali", wójt Krzysztof Sobczak poinformował m.in., że rolnicy, których uprawy zostały uszkodzone dostaną pomoc. W gminie powołane zostały specjalne komisje, które szacują straty. Na wsparcie będą mogli też liczyć mieszkańcy, do domów których wdarła się woda.

Wójt odebrał też z rąk premiera Mateusza Morawieckiego promesy inwestycyjne w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze przeznaczy, jako wkład własny w inwestycje realizowane na terenie gminy, przede wszystkim w drogi.

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” ogłosiła też nabór wniosków dla przedsiębiorców. Na 200 tys. złotych będą mogli liczyć przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na obszarach gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew.

Krzysztof Sobczak poinformował także o prowadzonych na terenie gminy trzech odwiertach mających wskazać miejsce, w którym mogłaby powstać studnia głębinowa.

Posłuchaj całej rozmowy z wójtem Krzysztofem Sobczakiem. Rozmawiała Monika Nowakowska: