Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Senator Karczewski: zawsze wspierałem i będę wspierał Radom i region radomski

czwartek, 30 lipca 2020 09:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Są podstawy do podziału województwa mazowieckiego i utworzenia dwóch nowych jednostek samorządu terytorialnego - potwierdza na antenie Radia Plus Radom senator Stanisław Karczewski. Polityk PiS dodał również, że będzie wspierał ideę, by stolicą przyszłego nowego województwa został Radom.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że już w czasie wizyty w Radomiu w 2009 roku o podziale Mazowsze mówił śp. prezydent Lech Kaczyński. - Bardzo bym chciał, aby te nasze zamiary zostały zrealizowane. Są ku temu podstawy, bowiem bogata Warszawa wysysa środki rozwojowe z pozostałej części województwa - powiedział były marszałek Senatu. Dodał, że analizy i prace dotyczące podziału województwa mazowieckiego są już bardzo zaawansowane.

Stanisław Karczewski zdecydowanie podkreślił, że naturalną stolicą nowego województwa mazowieckiego powinien zostać Radom, największy po Warszawie ośrodek miejski w województwie mazowieckim. - Będę wspierał tę ideę. Od lat jestem związany z tym regionem. Tu się szkoliłem jako lekarz. Trzymam kciuki za powiat radomski i sam Radom - powiedział Stanisław Karczewski. 

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o drugiej fali epidemii koronawirusa w Polsce, rekonstrukcji rządu oraz przeprowadzonym audycie w Senacie. - Czy w ramach rekonstrukcji pojawi się nazwisko oosby związanej z Ziemią Radomską? - pytaliśmy dalej. - Im mniej się mówi o samej rekonstrukcji, tym lepiej dla całego procesu - uciął spekulacje polityk PiS. 

Rozmawia Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: