Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Audycje Radiowe

Kozieniccy uczniowie wracają do szkół. Co ich czeka?

czwartek, 20 sierpnia 2020 17:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jak wypadły matury w kozienickich szkołach? Czy COVID-19 wpłynął na zakończony właśnie nabór na nowy rok szkolny? Jak będzie wyglądała nauka w szkołach w nowej rzeczywistości? Rozmawialiśmy o tym z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z Kozienic w audycji Powiat Kozienicki na Fali.

W Liceum Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach zdawalność matury wyniosła w tym roku 95 %. Do egzaminu podeszło 100 uczniów. Nie zdało 5, ale 4 ma prawo do poprawki. - Jest to bardzo wysoki wynik, najlepszy w powiecie – mówi Ryszard Zając, dyrektor Zespołu:

W kozienickim Zespole znajduje się również technikum:

Z wyników matur zadowolona jest również dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach Ewa Malec, zważywszy na obecną sytuację z COVID-19, która na pewno nie pomogła w przygotowaniach do egzaminu:

Szkoły ponadpodstawowe zakończyły rekrutację na nowy rok szkolny. - Jak każda szkoła staramy się przyjmować uczniów z najwyższą średnią, jednak dajemy też szansę uczniom słabszym – mówi Ewa Malec:

Podejście dyrektora Zespołu jest jednak inne. Zwraca on uwagę, że egzamin na zakończenie gimnazjum, a obecnie szkół podstawowych ma sens, ponieważ wyniki osiągane na nich przez uczniów mają swoje odzwierciedlenie w wynikach maturalnych:

Choć kandydaci dopisali również w Zespole to jedna klasa o nowym profilu nie zostanie utworzona z powodu zbyt małej liczby chętnych:

Jak natomiast będzie wyglądała nauka od 1 września? Ryszard Zając podkreśla, że normalnie na pewno nie będzie:

Dyrektor Zespołu apeluje jednocześnie do rodziców, aby zachowywali się odpowiedzialnie i nie wyręczali swoich dzieci w obowiązku nauki:

Choć dyrektorzy dostali wytyczne z ministerstwa, to jaka okaże się rzeczywistość nikt nie wie:

Obie szkoły zdecydowały się też na tradycyjne rozpoczęcia roku szkolnego na placach szkolnych.