Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Bilans Dnia

Mimo pandemii Kozienice liczą na rekordowy budżet

środa, 09 września 2020 17:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już teraz wiemy, że dochody Gminy Kozienice w 2020 przekroczą 200 mln złotych, a rok się jeszcze nie skończył. Czy duże pieniądze przełożą się na duże inwestycje? Zapytaliśmy o to w Bilansie Dnia burmistrza Kozienic Piotra Kozłowskiego.

Na zamożność Kozienic w dużej mierze wpływa znajdująca się na terenie gminy Elektrownia Kozienice. Jak mówi burmistrz Piotr Kozłowski, Kozienice miały szczęście, że zakład tutaj powstał, ponieważ to dużo ułatwia i ułatwiało w poprzednich latach. Gwarancja działania elektrowni przez kolejne lata daje również nadzieję na dalszy rozwój miasta.

Jednak nawet duże pieniądze nie są w stanie wszystko załatwić. Wybuch pandemii zahamował niektóre inwestycje w gminie takie jak budowa hali sportowej przy PSP 3 w Kozienicach, czy szklarnie w Ryczywole, które miały zapewnić 250 nowych miejsc pracy.

Są też inwestycje od gminy niezależne, jak chociażby obwodnica. W tym momencie trwa generalny remont dróg krajowych przechodzących przez Kozienice, lecz mieszkańcy nie przestają pytać o obwodnicę. Burmistrz wierzy, że w końcu ona powstanie, choć na pewno jest to perspektywa wieloletnia.

Z burmistrzem Kozienic rozmawiał Kamil Zapora: