Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

Bilans Dnia

Od jutra już chłodno. Kiedy będą ciepłe kaloryfery?

środa, 16 września 2020 17:15 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Dziś ostatni dzień ciepłej i bardzo ciepłej aury. Od jutra dojdzie do dość drastycznej zmiany warunków, bowiem temperatura spadnie o 10 stopni Celsjusza. To spowodowane jest wpływem chłodnych polarnych i morskich mas powietrza nad naszym regionem. W imieniu wszystkich ciepłolubnych do Bilansu Dnia zaprosiliśmy Roberta Wojcieszka, prezesa Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, aby zapytać go o to kiedy rozpocznie się sezon grzewczy.

Jak się okazuje, nie ma ściśle określonej ustawowo daty włączenia centralnego ogrzewania. Wszystko zależy od pogody. - Jeżeli w kolejnych dniach temperatury się zmniejszą, na pewno nasz sezon grzewczy, mówiąc kolokwialnie, rozpoczniemy – mówi Robert Wojcieszek.

Warto pamiętać również o tym, że w przypadku wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni o dacie włączenie ogrzewania decydują ich zarządcy. To oni wystosowują prośbę do dostawcy ciepła, którą w Kozienicach jest spólka Kozienicka Gospodarka Komunalna, a z kolei ta ma kilkadziesiąt godzin na włączenie centralnego ogrzewania.

Ile w tym roku zapłacimy za ciepło? Mieszkańcy Kozienic mogą być spokojni, ponieważ KGK kupiło węgiel w dobrej cenie, co przełoży się na niższe rachunki.

Oczywiście są sposoby, żeby zaoszczędzić jeszcze bardziej. Kluczowa jest termomodernizacja budynków. Na mniejsze zużycie węgla wpłynęła również niedawna modernizacja kotłowni w Kozienicach, która osiągnęła większą sprawność.

Z Prezesem Robertem Wojcieszkiem rozmawiał Kamil Zapora: