Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

Audycje Radiowe

Starosta Trelka: jestem za podziałem Mazowsza

środa, 23 września 2020 14:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- W wielu naszych gminach, nie ma ani kilometra kanalizacji, czy nowych dróg oraz ścieżek rowerowych. Dlatego stawiam na wydzielenie Warszawy z Mazowsza - mówił starosta radomski Waldemar Trelka, który był gościem Radia Plus Radom.

Rada Powiatu Radomskiego przyjęła większością głosów stanowisko w sprawie podziału województwa mazowieckiego. Starosta Trelka przekonywał, że Mazowsze jest w Polsce najdobitniejszym przykładem występowania głębokiego rozwarstwienia. Mówił, że nierówności terytorialne, dysproporcje, w tym koncentracja problemów rozwojowych, w województwie wciąż się pogłębiają.

- Oczywiście, że doceniamy wszelkie innowacje, niskoemisyjny transport i loty w kosmos, na które bogata Warszawa dostaje coraz to większe środki, ale nieśmiało przypominam, że w wielu naszych, podradomskich gminach nie ma ani kilometra kanalizacji, że o sieci nowych dróg czy ścieżek rowerowych nie wspomnę. Właśnie dlatego optujemy za podziałem, ale przy tym walczymy o nowy Regionalny Program Operacyjny dla nowego województwa ze stolicą w Radomiu. Radom jako miasto wojewódzkie to również bogatszy i ukierunkowany na wszechstrobny rozwój powiatu radomskiego - mówił gość Radia Plus Radom.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu w wysokości ponad 580 tys. złotych na dwie inwestycje: budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią przy Liceum Ogólnokształcące w Iłży oraz remont sali gimnastycznej w Pionkach.

Rozmawiał Radosław Mizera: