Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

Bilans Dnia

Trwają poszukiwania Mazowieckiej Lady D.

wtorek, 29 września 2020 17:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. bip.mcps.com.pl
Weronika Chochoł

Do zgłaszania kandydatek do II edycji konkursu "Mazowiecka Lady D." zachęcał w audycji "Bilans Dnia" Aleksander Kornatowski - p.o dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. 

Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek znany jest z południowej Polski, gdzie w 2002 roku został zainicjowany przez Marka Plurę - senatora X kadencji, polskiego polityka, psychoterapeutę, a przede wszystkim działacza społecznego. W ubiegłym roku Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej uruchomiło mazowiecką edycję konkursu.

Tytuł honorowy „Lady D.” (od angielskiego: Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna) otrzymują aktywne w różnych sferach życia kobiety z niepełnosprawnościami.

W konkursie mogą brać udział kobiety mieszkające w województwie mazowieckim, które działają na rzecz aktywnego życia osób z niepełnosprawnościami. Głównym celem konkursu jest uhonorowanie kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promocja ich postaw na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Chodzi również o zwiększenie świadomości społecznej na temat wkładu kobiet z niepełnosprawnościami w rozwój gospodarczy i społeczny Mazowsza. W konkursie wyróżnione zostaną kobiety szczególnie zaangażowane w realizację celów konkursu, które działają na terenie województwa mazowieckiego.

O kategoriach, w których zgłaszać można kandydatki, kwestiach technicznych związanych z konkursem oraz ubiegłorocznych laureatkach w audycji "Bilans Dnia" mówił aleksander Kornatowski - p.o dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Rozmawiała Weronika Chochoł: