Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Bilans Dnia

Wiceprezydent Tyczyński o wstrzymaniu prac budowy hotelu Hilton Garden w Radomiu

środa, 30 września 2020 15:11 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Inwestor wstrzymał prace nie tylko w naszym mieście, ale również inne zadania w Polsce – powiedział wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński, odnosząc się do zastoju na placu budowy hotelu Hilton Garden Inn. Obiekt ma powstać w miejscu dawnej „odzieżówki”, w samym centrum Radomia u zbiegu ulic Kilińskiego i Focha. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o trwających pracach w Radomskim Centrum Sportu i budowie wiaduktu wzdłuż ulicy Żeromskiego.

Prace przy budowie hotelu rozpoczęły się na początku 2019 roku od wyburzenia dawnej szkoły. Budynek stał pusty i był w fatalnym stanie technicznym. - Budowa szła bardzo szybko. Jednak epidemia koronawirusa spowodowała, że wstrzymano prace. Mam nadzieję, że inwestor podejmie decyzję o zakończeniu całego zadania - powiedział Mateusz Tyczyński.

Wiceprezydent Radomia był dzisiaj na placu budowy Radomskiego Centrum Sportu, gdzie zakończono palowanie gruntu wokół hali. - Najważniejsze, że dopływ wody gruntowej został odcięty. Trwa teraz osuszanie piwnic, a następnie nastąpi rozruch rozdzielni elektrycznej – poinformował wiceprezydent Tyczyński.

Gość Bilansu Dnia nie ukrywał, że cały czas są problemy na placu budowy RCS. Hala ma być oddana do użytku w połowa stycznia przyszłego roku. - Nie będę zdziwiony jeśli wykonawca wystąpi o przedłużenie tego terminy argumentując to np. epidemią koronawirusa. Mam jednak nadzieję, że uda się zakończyć zadanie w terminie – powiedział Mateusz Tyczyński.

Poinformował też, że miasto skierowało do premiera wnioski o dofinansowanie dwóch miejskich inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pierwszy dotyczy budowy wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego i Lubelską. W tym miejscu ma powstać węzeł przesiadkowy obsługujący lotnisko. Drugi zgłoszony projekt to rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Oba wnioski opiewają na ponad 100 mln złotych.

Z wiceprezydentem Mateuszem Tyczyńskim rozmawiał Radosław Mizera: