Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Bilans Dnia

Frysztak chce kontroli ws. remontu torów Radom - Warka

piątek, 02 października 2020 13:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poseł Konrad Frysztak zawiadomił Najwyższą Izbę Kontroli w sprawie opóźnień na kolejowej ósemce na trasie Warszawa-Radom. Z ostatniej wypowiedzi kolejarzy wynika, że do stolicy pojedziemy w pierwszej połowie przyszłego roku. Mówił o tym prezes PKP Polskich Linii Kolejowych, który wziął udział w spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury.

Radom szczepienia

Według posła Koalicji Obywatelskiej opóźnienia przy modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku Czachówek Południowy - Warka oraz Warka - Radom są duże. - Wciąż nie ma nowych torów, trakcji kolejowych oraz nowych tuneli i wiaduktów. Mieszkańcom Radomia należy przekazać faktyczny stan rzeczy– przekonywał polityk w Bilansie Dnia.

Poseł Frysztak skierował również interpelację do ministerstwa finansów w sprawie podziału województwa mazowieckiego. - Coraz częściej słychać, że takie projekt do końca roku nie zostanie złożony w Sejmie. Jeśli się pojawi, to będę głosował za, ale tylko w jednym przypadku: stolica i siedziba Sejmiku w Radomiu – powiedział Konrad Frysztak.

Kilka dni temu polityk KO rozmawiał ze starostą kozienickim Andrzejem Jungiem w sprawie służby zdrowia. - Plan wojewody mazowieckiego dotyczący przeniesienia karetki ze Świerży Górnych do Magnuszewa oraz przekwalifikowania zespołu specjalistycznego ratownictwa medycznego w Kozienicach na zespół podstawowy. Będziemy walczyć o te karetki, dlatego rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów – powiedział poseł Konrad Frysztak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: