Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko modernizuje drogi i wymienia oświetlenie

wtorek, 13 października 2020 08:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Nowe ogrodzenie wokół terenu Klubu Rolnika w Aleksandrowie, kolejne miejsca do zabawy, rekreacji i spędzania wolnego czasu dla dzieci w Sadkowie i Jedlni-Letnisko, nowe wyposażenie czytelni w Groszowicach, przebudowa ul. Słonecznej w Jedlni-Letnisko a w planach wymiana i instalacja nowego oświetlenia oraz pomysł na walkę z błąkającymi się bezpańskimi psami - gość Audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" Piotr Leśnowolski zdradza szczegóły realizowanych na terenie gminy inwestycji i odpowiada na kłopotliwe pytania internautów.

Przebudowa ulicy Słonecznej w Jedlni-Letnisko rozpoczęła się 7 października, ale już wzbudza wiele emocji. Internauci wskazują, że jedynie jej połowa wylana została warstwą asfaltu a na remontowanym odcinku brakuje odwodnień i poboczy. - Zawsze trzeba pytać u źródła, nim się coś napisze na forach internetowych - odpowiada wójt gminy i uspokają, że to dopiero początek prac drogowych. Wylany nową warstwą asfaltu fragment drogi, pokrył jedynie część drogi o którą zostanie docelowo poszerzony. Droga na całej szerokości zyska nowy dywan, a na całej długości zbudowane zostaną pobocza i odwodnienia.

Prace będą prowadzone w godzinach 8.00-16.00 do 15 listopada.

Kolejnym problemem, na który zwracają uwagę mieszkańcy, to brak lub niewystarczająca ilość latarni ulicznych. Dni są coraz krótsze, szybciej zapada zmrok, a ulicę Suchą oświetla jedno światło, a na ul. Ciemnej nie ma ani jednego źródła światła. Wójt obiecuje, że zajmie się sprawą.

Tym, co spędza sen z powiek mieszkańcom gminy, to błąkające się po ulicach bezpańskie psy. Wójt Piotr Leśnowolski chciałby wygospodarować w przyszłorocznym budżecie środki finansowe, które mogłyby zostać przeznaczone na czipowanie czworonogów. - Dziś trudno dowieźć, do kogo należy dany pies - tłumaczy wójt. - Czip pozwoliłby na identyfikację właściciela. To problem, z którym boryka się wiele samorządów w Polsce - dodaje.

Poniżej cała rozmowa z wójtem - posłuchaj: