Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radoszyce
Dziś jest: Poniedziałek, 10 maja 2021

Audycje Radiowe

Gmina Wieniawa: każdego dnia rośnie liczba osób z koronawirusem

wtorek, 13 października 2020 13:17 / Autor: Radosław Mizera
foto: BlenderTimer/pixabay
Radosław Mizera

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, proszę o przestrzeganie obowiązujących zaleceń dotyczących ograniczania emisji i zakażenia koronawirusem - apeluje wójt gminy Krzysztof Sobczak.

Zajęcia w szkole podstawowej w Wieniawie odbywają się w trybie zdalnym. Gmina podjęła taką decyzją z powodu potwierdzonego pozytywnego wyniku Covid-19 u nauczyciela matematyki, który prowadził zajęcia w klasach IV-VIII. Dzieci wrócą do pracy w trybie stacjonarnym 19 października.

Potwierdzono także koronawirusa u jednego z pracowników przedszkola w Wieniawie. Dlatego też do końca tygodnia placówka została zamknięta.

- Pracownicy w ogólnodostępnych pomieszczeniach urzędu zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych lub przyłbic ochronnych. W celu zapewnienia ciągłości działania urzędu, niezbędne jest ograniczenie liczby pracowników przebywających jednocześnie w urzędzie, poprzez umożliwienie określonej grupie pracy zdalnej. Zależeć to będzie głownie od charakteru wykonywanej pracy, oraz możliwości technicznych - powiedział wójt Sobczak.

- Każdego dnia systematycznie rośnie na terenie gminy liczba osób z pozytywnym wynikiem testów na koronawirusa. - Rozmawiałem z kilkoma z nich, nie w każdym przypadku infekcja przebiega bezobjawowo. Obecnie cztery osoby są hospitalizowane, a ich stan lekarze określają jako ciężki bądź średniociężki. Osoby te mają problemy z oddychaniem, w jednym przypadku pacjent wymagał leczenia wspomaganego przez respirator. Po raz kolejny proszę o stosowanie się do wytycznych i zaleceń, chrońmy siebie i innych - mówi wójt gminy Krzysztof Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: