Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Audycje Radiowe

Zbigniew Kuźmiuk: wszystko wskazuje na to, że będzie wyrównanie dopłat dla rolników w Polsce

wtorek, 13 października 2020 14:00 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

W ramach Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) polskie rolnictwo może otrzymać ponad 32 mld euro. W trakcie rozmowy poseł PE Zbigniew Kuźmiuk wiele uwagi poświęcił "kluczowej roli gospodarstwa rodzinnego dla polskiego rolnictwa". Głosowania w PE nad Wspólną Polityką Rolną odbędą się w przyszłym tygodniu.

Radom szczepienia

Poseł Zbigniew Kuźmiuk stwierdził, że "przyszłość polskiego rolnictwa - jeśli chodzi o ramy finansowe - jest w miarę optymistyczna". - 21 mld euro zostanie przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie i ok. 10 mld na tzw. drugi filar. Przy pomocy tych środków można przeprowadzić - jak sądzę - operację wyrównania dopłat do średniej unijnej - powiedział europoseł Kuźmiuk.

W drugiej części audyucji rozmawialiśmy o unijnym prawie klimatycznym, bowiem Parlament Europejski zaapelował o ambitniejsze cele redukcji emisji do 2030. i 2040. i o neutralność klimatyczną wszystkich państw członkowskich do 2050. Przypomnijmy, że bezpośrednie i pośrednie dotacje do paliw kopalnych mają zostać zniesione najpóźniej do 2025 roku.

Z europosłem Zbigniewiem Kuźmiukiem rozmawiał Radosław Mizera: