Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

Bilans Dnia

Radosław Witkowski: na koniec roku zabraknie 50 mln złotych w miejskiej kasie

wtorek, 20 października 2020 13:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Z powodu trwającej epidemii, do miejskiej kasy wpłynie w tym roku ok. 50 mln złotych mniej z podatków w stosunku do roku ubiegłego. Rozmawialiśmy o tym z prezydentem miasta Radosławem Witkowskim, który był gościem Bilansu Dnia. Pytaliśmy także o rewolucyjne zmiany jakie czekają ulicę 25-go Czerwca w Radomiu.

Prezydent Witkowski mówił, że w tym roku nie wpłynie do miejskiej kasy prawie 50 mln złotych. Mniejsze będą dochody z tytułu podatku od osób fizycznych, osób prawnych, od nieruchomości i środków transportowych, czy ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. - Mimo to cieszę się, że nie wstrzymaliśmy największych zadań inwestycyjnych w mieście. Mam nadzieję, że 11 listopada pojedziemy Wojska Polskiego i fragmentem Żółkiewskiego - powiedział prezydent Witkowski.

Rewolucyjne zmiany czekają ulicę 25-go Czerwca w Radomiu. Władze miasta zastanawiają się nad zwężeniem ulicy od Curie-Skłodowskiej do Sienkiewicza. - Zaproponujemy całkowicie inny układ traktu. Ale to mieszkańcy sami zdecydują, czy taki układ drogowy im odpowiada - powiedział Radosław Witkowski.

Z powodu pracowników, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim z pracy Urzędu Miejskiego wyłączono Biuro Administracyjno-Gospodarcze. - Mamy dużo osób, które przebywają na kwarantannie. Nie jestem w stanie powiedzieć, ile osób jest zakażonych. Takie dane posiada Sanepid - powiedział prezydent Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: