Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

Audycje Radiowe

Budżetowa stagnacja, ale bez deficytu

czwartek, 29 października 2020 19:12 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

- To kolejny rok budżetowy raczej stagnacji. Wygląda na to, że w przyszłym roku jedyną dużą inwestycją, jaką rozpoczniemy będzie budowa kanalizacji w miejscowości Kłonna. Generalnie wprowadzamy oszczędności - mówił w audycji "Gmina Odrzywół na fali" wójt Marian Kmieciak. 

Dobiegają końca prace nad przyszłorocznym budżetem gminy Odrzywół. - Jesteśmy w niżu demograficznym i te oddziały szkolne z roku na rok są coraz mniejsze. To momentalnie rzutuje na subwencję oświatową, ten algorytm jest bezwzględny. W tym roku na wypłatę podwyżek nauczycielskich musieliśmy przesunąć środki zaoszczędzone z odwołania imprez w gminie. Natomiast przyszły rok już niestety, wszystkie wpływy z podatku dochodowego przekazujemy na oświatę, wprowadzamy oszczędności, ograniczamy liczbę godzin dodatkowych, finansowanie uczniowskiego klubu sportowego. No generalnie chcemy przeżyć - mówi wójt Marian Kmieciak, zapewniając jednocześnie, że instytucje działające w gminie zostaną utrzymane. 

W audycji "Gmina Odrzywół na fali" wójta Mariana Kmieciaka zapytaliśmy również o funkcjonowanie Urzędu Gminy w czasie epidemii, zakończone inwestycje i kondycję zdrowotną. Rozmawiała Weronika Chochoł: