Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

Bilans Dnia

Mariusz Gosek: zdziwiłbym się, gdyby Czarniecka Góra nie wróciła do rangi uzdrowiska.

wtorek, 03 listopada 2020 18:03 / Autor: Marcin Prejs
FB.com/MariuszGosek
Marcin Prejs

Dwa lata może potrwać procedura związana z przywróceniem Czarnieckiej Górze rangi uzdrowiska. Mówił o tym w Bilansie Dnia świętokrzyski poseł Mariusz Gosek.

Mariusz Gosek mówił o drogowych inwestycjach prowadzonych obecnie pod Końskimi na drodze 728. To zadania, o których realizację zabiegał jeszcze jako członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Jak wyjaśnił, chodzi o budowę obiektów mostowych w Morzywole i Kornicy. Pierwsze zadanie kosztuje około 7,3 mln, drugie 4,5 mln zł. Przypomniał, że już wcześniej zakończyła się inwestycja na tej samej drodze w Gowarczowie. Prace prowadzone były również w okolicach Radoszyc. Mariusz Gosek podkreślił, że dzięki tym inwestycjom poprawi się układ komunikacyjny w powiecie koneckim, z którym czuje się związany.

Poseł poinformował również o postępie prac związanych z przywróceniem Czarnieckiej Górze rangi uzdrowiska. – Zależy mi na tym, żeby przywrócić świetność tego uzdrowiska – mówił Mariusz Gosek. Wyjaśnił, że procedura z tym związana może potrwać około dwóch lat. Póki co prowadzone są badania przez Państwową Akademię Nauk. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Ministerstwo Zdrowia na podstawie przeprowadzonych badań i przedłożonego operatu uzdrowiskowego.

Mariusz Gosek poinformował również o dofinansowaniu przekazanemu Świętokrzyskiemu Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Do placówki trafi kwota 735 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą na doposażenie placówki w sprzęt medyczny oraz realizację robót budowlanych. Ogólna wartość projektu to ponad 2 mln zł.

Gość Bilansu Dnia mówił również o planach wytyczenia na terenie powiatu koneckiego trasy rowerowej EuroVelo 11. Będzie ona prowadziła przez sześć stolic Europy i dotrze również na Konecczyznę. – Prowadziłaby od strony Szydłowca od miejscowości Antoniów m.in. przez Niekłań, Czarną, Furmanów i Wielką Wieś. To jest bardzo realny projekt – mówił poseł.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Mariuszem Goskiem: