Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

Bilans Dnia

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski w Bilansie Dnia

piątek, 06 listopada 2020 18:05 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nie będzie uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Drzewicy. O tym, ale również o inwestycjach i kolejowym połączeniu z Łodzią mówił burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Nie będzie uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Drzewicy. Burmistrz Janusz Reszelewski 11 listopada o godzinie 12 złoży jedynie kwiaty pod pomnikiem na placu Wolności. Zrobi w to w imieniu samorządu i mieszkańców. – Wszystko w trosce o bezpieczeństwo – mówił na antenie Radia Plus Radom. Janusz Reszelewski powiedział jak podczas jesiennej fali pandemii koronawirusa funkcjonuje drzewicki urząd oraz jego jednostki. Zachęcał mieszkańców do kontaktu telefonicznego lub internetowego z urzędnikami.

Burmistrz poinformował, że zgodnie z zaleceniami służb wojewody są zawieszone zajęcia zarówno w Warsztacie Terapii Zajęciowej, jak i Domu Dziennego Pobytu. Janusz Reszelewski mówił także, na jakie wsparcie w czasie pandemii mogą liczyć drzewiccy seniorzy. Chodzi m.in. o pomoc udzielaną w ramach programu „Wspieraj Seniora”.

Burmistrz Drzewicy przypomniał także, że w przyszłym roku na terenie gminy będą realizowane zadania w ramach projektu „Drzewica - poczuj pasję do kultury”. Dzięki głosom mieszkańców jego realizację sfinansuje samorząd województwa łódzkiego w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego.

Janusz Reszelewski mówił także o wielu inwestycjach realizowanych bądź czekających na realizację na terenie gminy. Chodzi m.in. o budowę sieci gazowej, termomodernizację budynku dawnego gimnazjum, budowę siedziby dla klubu sportowego oraz szereg zadań drogowych. Na koniec przypomniał, że zgodnie z deklaracjami zarządu województwa łódzkiego, w grudniu ma zostać uruchomione kolejowe połączenie między Drzewicą a Łodzią. – Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna nie zablokuje tego projektu – mówił burmistrz. Zgodnie z harmonogramem połączenia mają być uruchomione 13 grudnia. Linię będzie obsługiwać sześć par pociągów.

 Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewski: