Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Rozwija się baza rekreacyjna w Siczkach

wtorek, 17 listopada 2020 11:35 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

Wiele osób w czasie pandemii szuka wytchnienia. Miejsc do rekreacji przybywa m.in. nad zalewem w Siczkach. Budują się tam dwa nowe punkty gastronomiczne, a wkrótce powstanie skatepark.

Gościem audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" był wójt Piotr Leśnowolski. Rozmawialiśmy między innymi o trwającej budowie chodnika wzdłuż ulicy Porannej.

- Ta inwestycja została rozpoczęta. Prace dosyć sprawnie posuwają się do przodu, z czego bardzo się cieszymy, bo w tym roku chcemy wypłacić pokaźną sumę pieniędzy przeznaczonych na tę inwestycję. Prace nie są łatwe, bo oprócz chodnika pod spodem budowany jest kanał odwadniający jezdnię - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Prace przy ul. Porannej mają zakończyć się 15 maja 2021 roku, ale niewykluczone, że uda się wcześniej wybudować chodnik.

Na terenie gminy Jedlnia-Letnisko zmodernizowane zostały także odcinki dróg we Wrzosowie (ul. Wesoła), Jedlni-Letnisku (ul. Staroradomska), Rajcu Szlacheckim, Cudnowie, Siczkach (ul. Tulipanowa), Słupicy, Gzowicach-Kolonii oraz Marynie.

- To są inwestycje drogowe, o których mówiłem w czasie kampanii wyborczej, że po wybudowaniu kanalizacji, będziemy chcieli sukcesywnie doprowadzać drogi "do porządku". Chodzi o to, żeby je utwardzać i domykać emulsją. Na przyszły rok w planie budżetu mamy założoną pokaźną kwotę na dalszą realizację tej inwestycji - mówi wójt.

W Siczkach na ulicach Jaśminowej i Różanej zostało zamontowane nowe oświetlenie LED.

- To jest część większego projektu i moje założenie na tę kadencję, żeby ogromną część starego oświetlenia wymienić na energooszczędne, ledowe. Po pierwsze, jest bardziej widno, a po drugie, mamy oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii - powiedział Piotr Leśnowolski w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

W ostatnim czasie wiele osób szuka "miejsca wytchnienia". Prawdziwe "oblężenie" przeżywa między innymi zalew w Siczkach. Wójt Piotr Leśnowolski przekonuje, że infrastruktura dla turystów jest cały czas udoskonalana.

- Obserwujemy, że parking jest wypełniony do ostatniego miejsca. Był tłum ludzi, a także grupa, która morsowała. To nas bardzo cieszy, bo to miejsce staje się bardzo atrakcyjne. Coraz więcej mamy do zaoferowania osobom przyjeżdżającym. Budują się dwa punkty gastronomiczne, gdzie będzie można w bardzo dobrych warunkach usiąść, wypić kawę, zjeść dobry obiad. Jest też miejsce do spaceru, do rekreacji, dla dzieci plac zabaw, siłownie plenerowe, ale przede wszystkim jest Puszcza Kozienicka, po której można spacerować, racząc się świeżym, jedleńskim powietrzem - powiedział wójt.

W najbliższym czasie przy zalewie powstanie także skatepark.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy także o wsparciu dla seniorów w czasie pandemii, a także o projekcie "Pod Biało-Czerwoną" i lokalizacji masztu z flagą Polski.

Posłuchajcie: