Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Bilans Dnia

Łukasz Podlewski: na chwilę obecną będę głosował przeciwko budżetowi Radomia na 2021 rok

czwartek, 19 listopada 2020 10:53 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Ze słowem budżet w przypadku Radomia od kilku lat łączy się z słowo zadłużenie - powiedział Łukasz Podlewski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu, który był gościem Bilansu Dnia. Mówił też, że na chwilę obecną będzie głosował przeciwko budżetowi Radomia na 2021 rok. Poinformował również, że obecnie na placu budowy stadionu przy Struga nie odbywają się żadne prace a inwestor wystąpi o kolejne kilkanaście milionów złotych na zakończenie zadania.

Radny Podlewski poinformował, że w kolejce do utwardzenia czeka ok. 200 ulic w mieście. - Jeśli nie będziemy mieli wykazu tych ulic, to ja nie zagłosuję za przyszłorocznym budżetem. Dlaczego? Dwa lata temu odbyły się rozmowy z ówczesnym wiceprezydentem Konradem Frysztakiem i na nasze pytanie, które ulice, chodniki będą zrobione, usłyszeliśmy: "te, które wyciągnę z szuflady". Karygodna odpowiedź i niegodna gospodarza miasta. Plan takich inwestycji powinien być dostępny dla wszystkich mieszkańców. Nie może być tak, że kto bliżej prezydenta, ten wywalczy swoją inwestycją. Niech to będzie przejrzyste - mówił radny Łukasz Podlewski.

Gość Bilansu Dnia mówił również, że "jest niemal pewne, że do Radomskiego Centrum Sportu „będziemy musieli dołożyć kolejne kilkanaście milionów złotych". - Nie toczą się przy budowie stadionu żadne prace budowlane. Inwestor chce podpisać kolejne aneksy do umowy. Odnoszę wrażenie, że prezydent miasta nie chce przed sesją budżetową wyciągać tego tematu. Słyszymy, że prace skupiają się wewnątrz hali, ale inwestor mówi, że czeka na podpisanie kolejnych aneksów - powiedział przewodniczący komisji ds. budowy Radomskiego Centrum Sportu.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przyjętej uchwale przez radomskich radnych dotyczącej podziału i wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego oraz o zakończonych konsultacjach dotyczących zmian na ul. 25 Czerwca.

Z radnym Łukaszem Podlewskim rozmawiał Radosław Mizera: